ПОЛЬСЬКИМ АГРАРІЯМ КАТАСТРОФІЧНО БРАКУЄ СЕЗОННИХ РОБІТНИКІВ З УКРАЇНИ
Через бюрократію українці змушені вистоювати довгі черги за польськими візами перед консульствами
Нижньосілезькі рільники занепокоєні, оскільки їм не вистачає до праці українців. Щороку на сезонні польові роботи великі господарства у Польщі беруть на роботу громадян України. Тим часом, сезон вже поволі розпочинається, а українців не вистачає. Як твердять, їм складно пробитись через величезні черги та бюрократію польських консульств.
Черги за візами біля польського консульства у Львові вишиковуються вдень і вночі. Ярослав Понурко має невеликий бізнес – возить людей з України на роботу до Польщі. Раптом йому забракло пасажирів, хоча усі польські консульства в Західній Україні буквально взяті в облогу.
«До візового центру стоїть дуже довга черга. Люди очікують півтора місяця на місце у черзі, аби подати документи. Пропадають запрошення, пропадає робота», – скаржиться він.
Пйотру Сніжицькому з села Боґдашовиці у Нижньосілезькому воєводстві потрібні на сезонну роботу 30 працівників. Вже багато років він працевлаштовує українців. Усі задоволені. «Ці люди приїжджають сюди, бо у себе не мають перспектив, так як раніше не мали поляки. Крім того, допомагаючи їм, ми допомагаємо собі, бо завдяки їм розвивається наша економіка», – говорить він.
У 2015 році нижньосілезькі підприємці виявили бажання працевлаштувати 73 тис. іноземців, в абсолютній більшості з України. А лише за перший квартал 2016 року – аж 30 тис.
Минулого року Управління праці Нижньосілезького воєводства видало дозволи на роботу для понад трьох тисяч іноземців, здебільшого з України, але приїхати та працювати хоче значно більше.
Цього року на Нижню Сілезію на роботу приїхали півтори тисячі українців. Решта очікує в чергах.
Нагадаємо, згідно із дослідженням громадської організації «Європа без бар’єрів», українці незадоволені роботою польських консульств в Україні.
Крім того, у зв'язку із впровадженням Євросоюзом нових правил працевлаштування сезонних працівників з-за кордону, українцям буде складніше знайти роботу у Польщі.